Darmowa dostawa od 500zł

 +48 783 165 510

biuro@modernbhp.pl

Wersje językowe
Wszechstronne zastosowanie okularów ochronnych 0
Wszechstronne zastosowanie okularów ochronnych

Każda osoba wykonująca jakąkolwiek pracę – niezależnie od tego, czy pozostaje ona w ramach obowiązków zawodowych, czy też domowych – powinna pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Czasem z pozoru niewinna czynność może przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Do najbardziej wrażliwych fragmentów ludzkiego ciała z pewnością należą oczy – jeśli zależy nam na ich ochronie, warto zastanowić się, kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia narządu wzroku oraz jak można temu zapobiec.

czytaj całość »
Katalog prduktów - odzież dla kucharzy 0

W ofercie firmy M&C - Modern Company - producenta odzieży gastronomicznej dla kucharzy i pomocy kuchennych. W katalogu  znajduje się ponad 500 produktów. Aby przyśpieszyć poszukiwania i ułatwić wybór naszym klientom udostępniamy przewodnik po produktach, który w łatwy sposób pomoże znaleźć interesujące Państwa produkty. W naszym katalogu odzieży dla gastronomii znajdziecie Państwo bluzy szefa kuchni, spodnie kucharskie, zapaski dla kelnerów, fartuszki kuchenne, zestawy kucharza dla uczniów i studentów. Pokazujemy w nim wizualizacje naszych produktów, kolorystykę, wzornictwo oraz dostepne rozmiary Serdecznie zapraszamy do lektury.

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznej wersji katalogu.

 

Katalog produktów - odzież medyczna 0

Szanowni Państwo z  wielką przyjemnością prezentujemy najnowszy Katalog Produktów M&C® na rok 2022. Najnowsza wersja katalogu powstała z myślą o osobach poszukujących najlepszego wzornictwa, nowoczesnych rozwiązań w branży odzieży medycznej, produktów trwałych o bardzo wysokiej jakości i dbałości o każdy detal. W najnowszej edycji katalogu, znajdziecie Państwo  opis naszych produktów, wizualizacje, nowości produktowych,oraz naszych kolekcji. Oprócz znanych już wyrobów w ofercie znalazło się też kilka nowych produktów, które zachwycają wyjątkowymi wzorami i rozwiązaniami funkcjonalnymi.

 

 

 

 

czytaj całość »
Kolor ubioru pracownika a komunikacja niewerbalna 0
Kolor ubioru pracownika a komunikacja niewerbalna

W każdej pracy istnieją pewne zasady, dotyczące noszonego stroju. Czasem wymagany jest konkretny uniform czy mundur, a w innych przypadkach po prostu elegancki strój czy dowolny, wygodny zestaw w stylu „smart casual”. Wszystko oczywiście zależy od branży i charakteru stanowiska, pełnionego przez zatrudnionego. W tej samej firmie można rozróżnić pracownika jednego działu od drugiego właśnie dzięki specyficznym częściom garderoby. A czy stroje służbowe oprócz funkcji praktycznych oraz estetycznych mogą pełnić jeszcze inną rolę?

czytaj całość »
Koszulka polo — uniwersalna odzież na różne okazje 0
Koszulka polo — uniwersalna odzież na różne okazje

Koszulka polo swoje lata świetności miała pod koniec XX wieku — uznawano ją wówczas za szykowny element odzieży, który gościł nie tylko w męskiej, ale też damskiej garderobie. Czasy nieco się zmieniły i odzież ta zaczęła być traktowana jako część codziennej stylizacji, niemniej jednak wciąż postrzegana jest jako bardziej elegancka niżeli zwykły T-shirt czy tym bardziej dresowe longsleevy. Specyfika koszulki polo sprawiła, że można ją założyć na przeróżne okazje, w tym też takie, w przypadku których nie jesteśmy pewni, jaki typ ubrań będzie najodpowiedniejszy. Kiedy warto ubrać polo?

czytaj całość »
Fartuch laboratoryjny — gdzie i dlaczego jest obowiązkowy? 0
Fartuch laboratoryjny — gdzie i dlaczego jest obowiązkowy?

Fartuch laboratoryjny — prosta rzecz wykorzystywana zarówno w pracowniach medycznych, szkołach, jak i w największych placówkach badawczych. Każdy, kto nakazuje noszenie na terenie danego obiektu fartucha laboratoryjnego, nie robi jednak tego w celach estetycznych — choć nie da się ukryć, że odzież ta wygląda atrakcyjnie. Jego zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo osób, mających kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Fartuch laboratoryjny, mimo że niektórym osobom może nie przypaść do gustu, jest w wielu miejscach obowiązkowy. To, jakie zagrożenia płyną z niezastosowania się do procedur, poruszymy w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Sukces firmy wisi na włosku? — zainwestuj w fartuch fryzjerski! 0
Sukces firmy wisi na włosku? — zainwestuj w fartuch fryzjerski!

Jesteś fryzjerem z doskonałymi umiejętnościami, talentem oraz niesamowitą wizją twórczą? Z pewnością nie brakuje Ci też ambicji, dokładności i komunikatywności. W końcu to cechy profesjonalnego fryzjera, który na pewno będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Mimo to, mało osób odwiedza Twój salon. Dlaczego? Jesteś o mały włos od sukcesu! Klucz do niego leży bowiem nie tylko w zdolnościach fryzjera, ale też we wrażeniu, jakie wywołuje — mowa tu o efekcie wizualnym, czyli wyposażeniu salonu, a także profesjonalnym stroju roboczym. Dzisiaj przyjrzymy się temu drugiemu.

czytaj całość »
Rady dla lekarzy i pielęgniarek — jak rozmawiać z dzieckiem? 0
Rady dla lekarzy i pielęgniarek — jak rozmawiać z dzieckiem?

Wielu pracowników medycznych z pewnością przyzna rację, że najtrudniejszym pacjentem jest dziecko. Nie tyle w kwestii jego leczenia czy diagnozowania chorób, ile bardziej jeżeli chodzi o bezpośrednią rozmowę z nim. Dziecko jest bowiem z jednej strony bardzo wrażliwe, z kolei z drugiej — oczekuje od drugiego człowieka szczerości. Znaczna część dorosłych nie wie, że najmłodsi potrafią wyczuć kłamstwo, empatię oraz ogólne nastawienie rozmówcy i chcąc nie chcąc, będą reagowały w określony sposób. Jak poprawić z nimi relacje?

czytaj całość »
Eventy medyczne i gastronomiczne — co ubrać? 0
Eventy medyczne i gastronomiczne — co ubrać?

Targi oraz wszelkiego typu eventy branżowe to zawsze ciekawa forma atrakcji dla odwiedzających i urozmaicenie działań dla pracowników wielu gałęzi gospodarki. Abstrahując już od tego, jakie korzyści daje uczestnictwo na takich imprezach, warto zwrócić uwagę na to, jak i dlaczego akurat w taki sposób powinniśmy ubierać się na konkretne eventy. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak ubierają się pracownicy branży medycznej i gastronomicznej. Przedstawimy garść porad dotyczących wyboru odpowiedniego outfitu, a także opowiemy o płynących z tego zaletach. Zapraszamy!

czytaj całość »
Spodnie czy spódnica – co lepsze dla kosmetyczki? 0
Spodnie czy spódnica – co lepsze dla kosmetyczki?

Nie od dziś wiadomo, że zwracamy uwagę na wygląd i ogólną prezencję każdej osoby, a zwłaszcza profesjonalistów, do których udajemy się na różnego rodzaju zabiegi. W obecnych czasach nikogo już nie dziwi sterylizacja narzędzi, dbanie o jak najwyższy reżim sanitarny oraz przestrzeganie wszystkich zasad BHP. Z tego powodu zaskoczenia nie wywołują więc specjalistyczne stroje noszone m.in. przez kosmetyczki. Odzież medyczna na dobre zakorzeniła się w dress codzie salonów piękności, jednak w jej skład mogą wchodzić różne elementy ubioru, zwłaszcza jeśli chodzi o dolną część garderoby. Kosmetyczki mają do wyboru wygodne spodnie bądź efektowne spódnice. Na jakie z tych opcji warto postawić, by zapewnić sobie nie tylko odpowiednią prezencję, ale także bezpieczeństwo w trakcie pracy?

czytaj całość »
Jak odzież specjalistyczna zmieniała się na przestrzeni wieków? 0
Jak odzież specjalistyczna zmieniała się na przestrzeni wieków?

Medycyna to nie tylko operacje, dozowanie lekarstw i przeprowadzanie badań. Ogromne znaczenie ma także ochrona – tak lekarzy, jak i pacjentów – przed towarzyszącymi leczeniu niebezpieczeństwami. W końcu nawet lekarstwo – użyte w nieodpowiedni sposób, lub w zbyt dużej dawce, potrafi zagrozić życiu lub zdrowiu. Dlatego też ludzkość, wraz z rozwojem nauk medycznych, uczyła się tworzyć zapewniające lekarzom bezpieczeństwo stroje ochronne. Oczywiście wiedza o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć się przed zarazkami, bakteriami, wirusami i szkodliwymi substancjami przyszła wraz z rozwojem nauk, zwłaszcza chemicznych i biologicznych, dlatego pierwsze specjalistyczne stroje zapewniały raczej znikomą ochronę. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się historii odzieży medycznej. W jaki sposób ewoluowała ona na przestrzeni wieków? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
5 pomysłów na prezent dla pracowników medycznych 0
5 pomysłów na prezent dla pracowników medycznych

Brak pomysłów na prezent na zbliżające się święta, urodziny lub inne ważne okoliczności? Jeśli bliska Ci osoba jest pracownikiem medycznym — nie martw się! W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci akcesoria najbardziej pożądane przez lekarzy, laborantów, weterynarzy i nie tylko. Wśród nich z pewnością znajdziesz inspiracje na to, co kupić swojej żonie, chłopakowi czy przyjacielowi. Gwarantujemy, że na ich ustach zagości uśmiech, a wręczony im praktyczny gadżet będzie chętnie przez nich użytkowany na co dzień. Zatem zaczynajmy!

czytaj całość »
Ubiór pracownika SPA & Wellness 0
Ubiór pracownika SPA & Wellness

Podczas pobytu w różnego rodzaju ośrodkach wypoczynkowych spotyka się wielu profesjonalistów, pełniących różnorodne funkcje. To m.in. masażyści, kosmetyczki czy pozostali specjaliści, których celem jest poprawa wyglądu klientów i zadbanie o ich dobre samopoczucie. Czym wyróżniają się te osoby i dlaczego ich wygląd ma szczególne znaczenie dla renomy takich miejsc?

czytaj całość »
Fartuchy laboratoryjne dla dzieci 0
Fartuchy laboratoryjne dla dzieci

Dzieciństwo powinno być okresem beztroskiej zabawy i poznawania świata. Młody człowiek w tym czasie zdobywa przydatne w życiu umiejętności oraz wiedzę. Jeśli odpowiednio wcześnie zaszczepimy w dzieciach chęć do edukacji, to damy im świetny start w przyszłość. Jednak trudno czasem namówić najmłodszych do nauki, w szczególności przedmiotów ścisłych, ponieważ wymagają one zazwyczaj większego skupienia, a są niezwykle ważne w procesie zrozumienia otaczających nas zjawisk i procesów. Kupno specjalnego fartucha laboratoryjnego jest pierwszym krokiem, aby zafascynować dzieci światem nauki, eksperymentów i badań. Jakie może mieć zastosowanie oraz czym charakteryzuje się prawdziwy fartuch laboratoryjny?

czytaj całość »
Jak się ubrać na zajęcia laboratoryjne? 0
Jak się ubrać na zajęcia laboratoryjne?

W momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu studiów wyższych wiele osób może nie wiązać konkretnych form zajęć ze specjalnym ubiorem. Jednakże w obrębie kierunków ścisłych, nie tylko tych obejmujących dziedziny medycyny, istnieje mnóstwo przedmiotów związanych z pracą w laboratorium, podczas których należy zachować odpowiednie zasady BHP. Z jakiego rodzaju wyzwaniami można się spotkać podczas takich zajęć i jak zatem powinno się do nich przygotować?

 

czytaj całość »
Czepki medyczne — ważny element odzieży ochronnej 0
Czepki medyczne — ważny element odzieży ochronnej

W praktyce szpitalnej często można spotkać pracowników noszących specyficzne rodzaje ubioru. To przede wszystkim fartuchy lekarskie, charakterystyczne, wygodne obuwie czy czepki medyczne. Te ostatnie są praktycznym elementem stroju medyków, pozwalającym na przestrzeganie zasad BHP. Warto przyjrzeć się, dlaczego czepki medyczne są dziś tak ważną częścią garderoby osób wykonujących obowiązki w jednostkach medycznych.

czytaj całość »
Z jakich tkanin powinna powstawać odzież medyczna? 0
Z jakich tkanin powinna powstawać odzież medyczna?

Ubrania medyczne to bardzo specyficzna kategoria odzieży. Fartuchy, bluzy czy żakiety przeznaczone dla pracowników tej branży, muszą w końcu spełniać sanitarne standardy. Przede wszystkim, elementy garderoby tego rodzaju powinny pomagać w zachowaniu sterylnych warunków – w szpitalach czy laboratoriach medycznych utrzymanie higieny to absolutna podstawa. Nie można jednak zapomnieć także o wygodzie pracowników udzielających pomocy chorym pacjentom. Zdarza się, że dyżury lekarzy i pielęgniarek trwają nawet kilkanaście godzin. W tym przypadku niezwykle istotne jest zapewnienie zarówno maksymalnej ochrony, jak i odpowiedniego komfortu. Nietrudno się domyślić, że w tak trudnych warunkach stawia się wyłącznie na najlepsze rozwiązania. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tkaninom, z których tworzy się odzież medyczną. Które z nich nadają się do wykorzystania w szpitalach i placówkach leczniczych?

czytaj całość »
Jak powinien wyglądać strój kucharza? 0
Jak powinien wyglądać strój kucharza?

Zawód kucharza to odpowiedzialne i wyjątkowo wymagające zajęcie. Wbrew pozorom nie jest to łatwy kawałek chleba – to wielogodzinna, wykonywana w pozycji stojącej praca, która wymaga sporej wytrzymałości i siły fizycznej. Nawet kilkanaście godzin przebywania w wilgoci i wysokiej temperaturze nie ułatwia pracownikom kuchennym zadania. W fachu tym często mechanicznie wykonuje się męczące czynności, takie jak siekanie warzyw czy krojenie mięsa. Oczywiście najgorsze zadania spadają na barki pomocy kuchennej, nie oznacza to jednak, że kucharz zajmuje się wyłącznie staniem nad patelnią czy garnkiem. Koniecznością jest także bieganie pomiędzy stanowiskami oraz przenoszenie ciężkich garnków i obsługa kuchennych urządzeń. Praca w tak wymagającym środowisku wymaga ścisłego przestrzegania zasad BHP i bezwzględnego zachowywania higieny. Z tego też powodu, od pracowników kuchennych oczekuje się odpowiedniego ubioru, który spełnia konkretne wymagania. Z jakich elementów odzieży powinien składać się strój profesjonalnego kucharza? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym wpisie.

czytaj całość »
Zalety wykorzystania znakowanej i spersonalizowanej odzieży 0
Zalety wykorzystania znakowanej i spersonalizowanej odzieży

W dzisiejszych czasach reklamy umieszcza się wszędzie, nie tylko na billboardach czy banerach. Firmowe grafiki znajdują się więc na samochodach, gadżetach takich jak długopisy czy notesy, w internecie lub na odzieży. Skuteczny marketing stał się ważniejszy niż był kiedykolwiek – w końcu epoka globalizacji sprzyja rozwojowi firm, a różnego rodzaju działalności rosną jak grzyby po deszczu. Walka toczy się o każdego klienta. Dlatego doskonałym pomysłem jest wykorzystanie reklamy w formie graficznych nadruków na koszulkach, bluzach, czapkach czy fartuchach. Jakie korzyści płyną z wykorzystania znakowanej, spersonalizowanej odzieży? Dlaczego warto przekonać się do takiego rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym wpisie!

czytaj całość »
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl