Darmowa dostawa od 250zł

 +48 783 165 510

biuro@modernbhp.pl

Pierwsza pomoc w karetce — wyposażenie, sprzęt oraz ubiór ratownika medycznego 0
Pierwsza pomoc w karetce — wyposażenie, sprzęt oraz ubiór ratownika medycznego

Karetka pogotowia to środek transportu przeznaczony do przewożenia osób chorych (potrzebujących transportu z jednej placówki medycznej do drugiej) bądź rannych zabranych z miejsca wypadku. Często mijamy ją na drodze, ponadto jest to pojazd uprzywilejowany w ruchu drogowym. Gdy karetka ma włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mamy obowiązek ją przepuścić. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, jak powinna być ona zaopatrzona, a także w co ubrany jest ratownik medyczny.

czytaj całość »
Dlaczego w przypadku odzieży specjalistycznej tak istotna jest jakość? 0
Dlaczego w przypadku odzieży specjalistycznej tak istotna jest jakość?

Jednym z najistotniejszych czynników, na które zwracamy uwagę podczas zakupów odzieży, jest jej jakość. Nikt nie lubi w końcu wydawać pieniędzy na spodnie czy bluzę wykonane z materiałów, które ulegną uszkodzeniu zaledwie po kilku miesiącach użytkowania. Odzież specjalistyczna nie jest pod tym względem wyjątkiem. Co więcej, poszukując tego typu ubrań, tym bardziej powinniśmy uwzględniać na jakość wykonania. Dlaczego w tym przypadku wytrzymałość jest tak istotna? Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając odzież medyczną? Na które materiały warto postawić? Odpowiedzi na powyższe pytania udzielimy w dalszej części niniejszego artykułu. Zapraszamy do czytania!

czytaj całość »
Nauka kosmetologii – co warto wiedzieć? 0
Nauka kosmetologii – co warto wiedzieć?

Usługi kosmetyczne cieszą się nieustającą popularnością – popyt na piękno jest w końcu ponadczasowy, a zdrowa cera czy starannie wykonany makijaż bezpośrednio wpływają na naszą prezencję. Z tego też powodu kariera w branży beauty jest dla wielu młodych osób atrakcyjną ścieżką rozwoju. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, jak wymagający potrafi być zawód kosmetyczki. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawową wiedzę na temat tego fachu – co warto wiedzieć, nim rozpoczniemy swoją przygodę w branży?

czytaj całość »
Ostre cięcie, czyli jak zacząć naukę fryzjerstwa w dobrym stylu 0
Ostre cięcie, czyli jak zacząć naukę fryzjerstwa w dobrym stylu

Wiele nastolatków zapewne marzy o karierze zgodnej z ich zainteresowaniami. I tak najbardziej popularne kierunki szkół branżowych wśród dziewcząt to zazwyczaj te związane kreowaniem wizerunku. Wśród tej grupy w szczególności wyróżnić można fryzjerstwo, które pozwala m.in. na naukę tworzenia efektownych fryzur. Zanim jednak ktoś stanie się cenionych ekspertem od włosów, najpierw musi odbyć zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Jak jednak prawidłowo się do nich przygotować, aby pomóc sobie w przyswajaniu nowych umiejętności oraz wiedzy?

czytaj całość »
Studia w fartuchu, czyli o zajęciach laboratoryjnych 0
Studia w fartuchu, czyli o zajęciach laboratoryjnych

Po skończeniu szkoły średniej dla wielu młodych osób przychodzi pora na studia. Wśród popularnych kierunków, wybieranych przez Polaków, wyróżnić można zarówno te o profilu humanistycznym, jak i ścisłym. Idąc na studia z tej drugiej grupy, powinno się być świadomym różnorodności zajęć, z jakimi można mieć do czynienia. Niektóre przedmioty prowadzone są w formie praktycznych laboratoriów. Każdy przyszły student powinien zapoznać się więc ze wszelkimi istotnymi informacjami dotyczącymi przebiegu planowanej nauki. Decydując się na studia o profilu związanym nie tylko z medycyną, lecz także chemią, fizyką, biologią czy technologią żywienia i wieloma innymi dziedzinami, należy przygotować także odpowiedni ubiór. Dlaczego jest to takie ważne oraz jakiego rodzaju odzież zazwyczaj nosi się podczas laboratoriów?

czytaj całość »
Specjalistyczna odzież dla ucznia szkoły cukierniczej 0
Specjalistyczna odzież dla ucznia szkoły cukierniczej

Wybranie ścieżki zawodowej w młodym wieku to trudna decyzja. Jednakże gdy wiemy już, co najbardziej nas interesuje, wybór staje się o wiele prostszy. Nie inaczej jest wtedy, kiedy decydujemy się na cukiernictwo. Wbrew pozorom jest to dość wymagająca branża, która posiada jednak wiele zalet. Jako cukiernik można m.in. realizować się w wykonywaniu efektownie dekorowanych tortów czy innych, słodkich wyrobów. To nie tylko praca w lokalnej ciastkarni, lecz także branie udziału w prestiżowych konkursach. Poza tym można spełniać się zawodowo również jako cukiernik w ekskluzywnych hotelach czy restauracjach. Jednakże każdy uczeń, aby osiągnąć mistrzostwo, musi zadbać nie tylko o umiejętności, ale także o odpowiedni ubiór.

czytaj całość »
Wykorzystanie fartuchów prosektoryjnych 0
Wykorzystanie fartuchów prosektoryjnych

Wielu osobom miejsce takie jak prosektorium może kojarzyć się negatywnie. Jednakże należy zdawać sobie sprawę, że przebywanie w nim to codzienność przedstawicieli wielu różnych zawodów. Wśród osób najczęściej korzystających z tego rodzaju pomieszczeń są nie tylko lekarze czy biolodzy, lecz także prokuratorzy bądź policjanci. Szczególną grupą odwiedzającą tego rodzaju miejsce są również studenci kierunków medycznych – lekarskiego, stomatologicznego czy weterynaryjnego. Należy zauważyć, że stosowana w tym miejscu odzież różni się od np. standardowej, noszonej w szpitalach. Mowa o tzw. fartuchach prosektoryjnych.

czytaj całość »
Odzież dla uczniów a profil szkoły 0
Odzież dla uczniów a profil szkoły

Gdy wakacje powoli dobiegają końca, przychodzi czas na przygotowania do nadchodzącego roku szkolnego. Oprócz wyprawki w postaci podręczników, zeszytów i przyborów potrzebnych każdemu uczniowi w codziennej edukacji warto zwrócić uwagę na rodzaje specjalistycznej odzieży, noszonej w czasie konkretnych zajęć. Mowa o ćwiczeniach, praktykach bądź laboratoriach. Przekonajmy się, że szkoła ma różne oblicza, a dobrych nawyków zawodowych, także tych dotyczących ubioru, warto uczyć się jak najwcześniej.

czytaj całość »
Bluzy dresowe w szpitalach – tak czy nie? 0
Bluzy dresowe w szpitalach – tak czy nie?

Praca w placówkach medycznych jest niezwykle obciążająca. Już sam kontakt z ludźmi bywa dostatecznie wyczerpujący, nie wspominając o stresujących sytuacjach związanych z zagrożeniem zdrowia oraz życia, nocnych zmianach czy kontakcie z chorobotwórczymi patogenami i koniecznością nieustannej dezynfekcji. Elementem, który może negatywnie oddziaływać na samopoczucie...

czytaj całość »
Jak zwiększyć konkurencyjność salonu piękności? 0
Jak zwiększyć konkurencyjność salonu piękności?

W wielu sektorach usługowych panuje zacięta walka o klientów, a co za tym idzie – o większe zyski finansowe. Dobrym przykładem mogą być wszelkiego rodzaju salony piękności, ponieważ branża beauty rozrasta się w Polsce w zawrotnym tempie. Jeśli więc jesteśmy właścicielami takiego rodzaju firmy, powinniśmy przeanalizować, jak możemy wybić się wśród tych podobnych do naszej działalności. Oto kilka cennych propozycji wpływających na poprawę wizerunku oraz opinii wśród naszych dotychczasowych oraz potencjalnych klientów.

 

czytaj całość »
Organizacja imprez kulinarnych 0
Organizacja imprez kulinarnych

Większość osób zapytana o to, czy lubi jeść, z pewnością przytaknęłaby bez wahania. Wszakże ulubione dania mogą kojarzyć się z beztroskim dzieciństwem czy domem rodzinnym, a odpowiednio przyrządzone pobudzać zmysły i pozytywnie wpływać na samopoczucie. Nie inaczej jest z poznawaniem nowych smaków, ponieważ ekscytującym jest, gdy można spróbować różnych potraw kuchni całego świata. Zdają się one często egzotyczne i intrygujące, w porównaniu do tradycyjnych, znanych nam posiłków. Jedną z wielu okazji, by spróbować czegoś nowego, jest branie udziału w festynach gastronomicznych. Jeśli jest się zatem organizatorem takiej imprezy bądź jednym z wystawców, czy należy specjalnie przygotować się na tego typu wydarzenie?

czytaj całość »
Poradnik obsługi klienta w zakładzie fryzjerskim 0
Poradnik obsługi klienta w zakładzie fryzjerskim

Większość z nas na pewno korzysta z usług zakładów fryzjerskich niezależnie od wieku czy płci. Regularne przycinanie kosmyków, kontrola zarówno stanu skóry głowy, jak i struktury włosów oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja to podstawa dbania o fryzurę. Zakładów fryzjerskich jest na pęczki, dlatego umówienie się na wykonanie usługi nie powinno stanowić żadnego problemu. Jednakże praktyka pokazuje co innego – jedne salony mają trudności w utrzymaniu się, a do innych trudno się dostać i trzeba umawiać się na kilka miesięcy do nawet pół roku przed terminem. Przyczyną sytuacji, w której salon przysłowiowo świeci pustkami, mogą być zaniedbania ze strony pracowników tych miejsc. Jak zatem zadbać o to, by pojawiło się więcej zadowolonych oraz przede wszystkim wracających do nas klientów?

czytaj całość »
Torby wielokrotnego użytku – czy to ma sens? 0
Torby wielokrotnego użytku – czy to ma sens?

Od wielu już lat zauważa się ogromny problem z narastającą ilością wszechobecnego plastiku. Pomimo że wynalezienie tworzyw sztucznych spowodowało boom przemysłowy i technologiczny, to dziś już próbuje się zastępować tę grupę materiałów, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dodatkowo, choć ich większość doskonale nadaje się do recyklingu, proces ten zachodzi bardzo mozolnie...

czytaj całość »
Fartuszki dziecięce w przedszkolach i szkołach 0
Fartuszki dziecięce w przedszkolach i szkołach

We wrześniu rusza nauka w szkołach i przedszkolach w których nauczyciele, opiekunowie organizują rozmaite zajęcia dydaktyczne w których uczestniczą dzieci. Poza ołówkami, kredkami, zeszytami bardzo często potrzebna jest odzież ochronna, która zabezpieczy uczniów przed zabrudzeniami. W ofercie sklepu www.modernbhp.pl nauczyciele, rodzice i sami uczniowie znajdą fartuszki ochronne, fartuszki laboratoryjne które świetnie sprawdzą się jako element ochronny garderoby każdego ucznia.

czytaj całość »
Szkoła tuż, tuż - mamy wszystko czego potrzebujesz w szkole gastronomicznej 0
Szkoła tuż, tuż - mamy wszystko czego potrzebujesz w szkole gastronomicznej

Wrzesień to początek roku szkolnego.Wielu uczniów czas wakacji wykorzystuje na zasłużony wypoczynek i słusznie. Przychodzi jednak czas, kiedy musimy przygotować się do nowego roku szkolnego, musimy zakupić odpowiednie książki, artykuły biurowe a w szkołach o specjalistycznym profilu jak np. szkoła gastronomiczna, szkoła hotelarska potrzebujemy ubrań, uniformów dla przyszłych kucharzy czy hotelarzy.

czytaj całość »
Wzorzyste zapaski i fartuchy kucharskie 0

Jak ważny jest ubiór, powinien wiedzieć każdy, komu zależy na pozytywnej opinii otoczenia. Zarówno na co dzień, jak i w miejscu pracy odzież spełnia bardzo istotną rolę w wyrażaniu nie tylko swojego charakteru, lecz także w wywoływaniu pozytywnych emocji oraz skojarzeń. Z tego też powodu warto zdecydować się na elementy stroju z różnymi, ciekawymi motywami. Nie inaczej jest w przypadku odzieży gastronomicznej. Doskonałym przykładem są ozdobne kucharskie zapaski oraz fartuchy w różnokolorowe wzory. Gdzie można je z powodzeniem wykorzystać?

czytaj całość »
Ubiór dla uczniów szkół gastronomicznych 0

Konieczność wyboru ścieżki zawodowej w młodym wieku często przysparza sporo stresu. Jednak niezależnie od tego, jaką podaży się drogą, każdy uczeń powinien maksymalnie przygotować się do pełnionych w przyszłości obowiązków. Zarówno przyszli lekarze czy pozostały personel medyczny, pracownicy mundurowi jak i inni, którzy nosić będą specyficzny strój w pracy, powinni się z nim jak najwcześniej oswajać. Nie inaczej jest z pracownikami gastronomii. Z tego względu każdy uczeń szkoły gastronomicznej powinien posiadać odzież, która w wykonywanym zawodzie świadczy przede wszystkim o zachowaniu zasad czystości. Czy jednak strój zawodowy w szkołach gastronomicznych jest tak potrzebny podczas zajęć?

czytaj całość »
Spódniczki – klasa i wygoda w jednym 0

Do lat 20. XX wieku w kobiecej garderobie rzadko można było znaleźć spodnie. Kiedyś bowiem ten element odzieży był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Obecnie jednak spódniczki często występują w kobiecych garderobach i mogą mieć różne kroje: być w wersji mini, midi bądź maxi. Mimo że spodnie nie ujmują kobiecości, to panie coraz częściej wracają do dawnych zwyczajów i wybierają spódniczki jako element stroju do pracy. Ich oferta na rynku jest na tyle szeroka, że każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni fason.

czytaj całość »
Jakie powinno być obuwie medyczne? 0

Obuwie zawsze powinno być dobrze dobrane niezależnie od tego, czy są to buty sportowe, czy klapki. Tym bardziej – dobrze dopasowane obuwie w pracy, która jest wykonywana na stojąco, to podstawa. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby pracujące w służbie zdrowia – lekarze, pielęgniarki, salowi czy farmaceuci. Spędzają kilka, a nawet kilkanaście godzin w ruchu bez odpoczynku. Z tego powodu muszą oni wyposażyć się w odpowiedni rodzaj obuwia. Dobrze dopasowane buty medyczne z pewnością poprawią ich komfort pracy oraz nie będą wywoływały żadnych dolegliwości.

czytaj całość »
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl