Darmowa dostawa od 500zł

 +48 783 165 510

biuro@modernbhp.pl

Wersje językowe
Historia i specyfika stroju chirurgicznego 0

Trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę bez operacji i zabiegów chirurgicznych. Wizerunek ubranych w zielone bądź niebieskie stroje, pochylających się nad stołem operacyjnym lekarzy, najlepiej w towarzystwie podających instrumenty i narzędzia asystentów, na stałe zapisał się w naszej świadomości. Jaką drogę musiała przejść chirurgia, by znaleźć się w obecnym stadium rozwoju? Skąd wziął się charakterystyczny kolor fartuchów operujących lekarzy? Dowiecie się tego z niniejszego wpisu!

czytaj całość »
Jak powinien ubrać się fizjoterapeuta? 0
Jak powinien ubrać się fizjoterapeuta?

Zawód fizjoterapeuty to niewątpliwie ciężki kawałek chleba. Od pracujących w tej profesji specjalistów wymaga się nie tylko rozległej wiedzy na temat ludzkiego ciała, ale też sprawności fizycznej oraz odpowiedniego podejścia do pacjentów i umiejętności interpersonalnych. W końcu zdecydowaną większość spędzanego w pracy czasu fizjoterapeuta poświęca bezpośrednim kontaktom z innymi osobami. Tego typu fachowcy muszą wykazywać się także anielską cierpliwością – rehabilitacja to trudny i zazwyczaj niezwykle bolesny proces, do którego część pacjentów może podchodzić z niechęcią. Czy specjalista zajmujący się m.in. przywracaniem pacjentów do pełnego zdrowia, powinien nosić specjalistyczną odzież medyczną?

czytaj całość »
Jakie obuwie jest odpowiednie w szpitalu? 0
Jakie obuwie jest odpowiednie w szpitalu?

Sporo napisaliśmy już na naszym blogu o ubieranej przez lekarzy i pielęgniarki odzieży. Wszelkiego rodzaju fartuchy, kitle oraz bluzy medyczne są w końcu podstawą szpitalnej mody. To praktyczne elementy ubioru, które nie tylko odróżniają personel medyczny od pacjentów, ale też zapewniają pracownikom odpowiednią wygodę, swobodę ruchów oraz ochronę. Warto jednak zauważyć, że równie wielkie znaczenie dla komfortu dyżurujących lekarzy czy pielęgniarek mają odpowiednie buty. Jakie obuwie powinno się wybrać do pracy w szpitalu?

czytaj całość »
W co ubrać się podczas praktyk w szpitalu? 0
W co ubrać się podczas praktyk w szpitalu?

Studia medyczne to ciężki kawałek chleba. Niezależnie od tego czy kształcimy się na lekarza, fizjoterapeutę, położną czy pielęgniarkę, zakres wiedzy, którą trzeba sobie przyswoić, jest ogromny. Egzaminy są niezwykle trudne, zaś sam proces kształcenia trwa znacznie dłużej niż w przypadku większości innych kierunków. Początkowy okres studiów mija głównie na nauce i zaliczaniu kolejnych kolokwiów. Na szczęście już po pierwszym roku przychodzi upragniona przez studentów odskocznia w postaci praktyk. Wraz z nimi pojawia się też konieczność zakupienia odzieży medycznej.

czytaj całość »
W których laboratoriach nosi się odzież specjalistyczną? 0
W których laboratoriach nosi się odzież specjalistyczną?

Laboratorium zazwyczaj kojarzy nam się z różnego rozmiaru szklanymi fiolkami i kolbami, eksperymentami oraz grupą badaczy ubranych w białe fartuchy i okulary ochronne. Poniekąd jest to wyobrażenie słuszne, ponieważ znaczna część tych placówek to pracownie fizyczne, biologiczne bądź chemiczne, gdzie faktycznie przeprowadzane są badania, analizy lekarskie i eksperymenty. Rodzajów laboratoriów jest jednak znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Możemy więc rozróżnić choćby laboratoria przemysłowe, które mogą nawet przybierać postać ogromnych hal, laboratoria pomiarowe, laboratoria analityczne oraz te wykorzystywane do badań społecznych. Łączy je jedno – niemal w każdym korzysta się ze specjalistycznej odzieży

czytaj całość »
Jak powinni ubierać się pracownicy gastronomii? 0
Jak powinni ubierać się pracownicy gastronomii?

Restauracje od zawsze kojarzą się z elegancją i szykiem. Luksusowe, oferujące wyszukane potrawy lokale, wymagają od swoich gości odpowiednio wyrafinowanego ubioru, jednakże te same wymagania dotyczą pracowników. W zakładach gastronomicznych wyższej klasy elegancko ubrani muszą być kelnerzy i bariści, a dress code obowiązuje nawet kucharzy i pomoc kuchenną. W dzisiejszym tekście weźmiemy więc na warsztat pracowników restauracji i wszelkich lokali gastronomicznych – co powinni ubierać, aby odpowiednio prezentować się w pracy?

czytaj całość »
Jak powinna ubierać się kosmetyczka? 0
Jak powinna ubierać się kosmetyczka?

Popularne powiedzenie głosi, że nie powinno się oceniać książki po okładce. Wygląd jest jednak ważną częścią wizerunku. To na jego podstawie, w dużej mierze, oceniamy dopiero co poznane osoby. A przecież dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz, prawda? Jedną z profesji, w których niezwykle ważne jest właśnie zrobienie dobrego wrażenia na klientach, jest kosmetyczka. Jak powinna prezentować się przedstawicielka tego zawodu?

czytaj całość »
Zawody wykorzystujące odzież specjalistyczną 0
Zawody wykorzystujące odzież specjalistyczną

Odzież od tysięcy lat jest jednym ze sposobów na wyróżnienie się. Inaczej ubierali się plebs i najbiedniejsi, inaczej arystokracja i najbogatsze warstwy społeczeństwa. W inny sposób dobierali swoje stroje także handlarze czy rzemieślnicy. Już od setek lat normą są mundury, które przysługują głównie przedstawicielom zawodów wiążących się ze służbą władzy. Oczywiście różne były losy specjalistycznej odzieży. Choć m.in. lekarze ubierali się w specyficzny sposób już w starożytnej Grecji, tak już jednolite mundury w armii wprowadzono dopiero w XVI wieku. Dziś mundury i uniformy kojarzą się głównie z armią, policją, strażą pożarną czy służbą zdrowia. Okazuje się jednak, że zawodów korzystających ze specjalnych rodzajów ubioru jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Przyjrzyjmy się kilku z nich. 

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając odzież medyczną? 0

Odzież medyczna stanowi podstawowe wyposażenie każdego pracownika służby zdrowia. Większość personelu spędza w jednym stroju często po kilkanaście godzin. Jeżeli jest on niewygodny, to automatycznie nastrój takiej osoby drastycznie się pogarsza. Z drugiej strony odzież musi też odpowiednio zabezpieczać pracownika przed zagrożeniami ze strony pacjentów i otoczenia (mowa tu nie tylko o zarazkach czy zabrudzeniach, ale też pracy z niebezpiecznymi narzędziami). Pogodzenie komfortu z bezpieczeństwem nie jest łatwe. Warto więc wiedzieć, co brać pod uwagę kupując odzież medyczną.

czytaj całość »
Odzież kucharska — co warto o niej wiedzieć? 0

Kiedy wyobrażamy sobie zawód kucharza, raczej daleko nam od myśli o osobie przyrządzającej wybitne dania w dresowych spodniach czy bluzie. Takie zachowanie z pewnością potępiliby mistrzowie pokroju Gordona Ramsaya i uznaliby je za mało profesjonalne. Kucharz powinien zadbać o swoją dobrą prezencję, ale też postawić na wygodę i bezpieczeństwo. Właśnie po to wymyślono odzież kucharską.

czytaj całość »
Czy kolor odzieży medycznej ma znaczenie? 0
Czy kolor odzieży medycznej ma znaczenie?

Każdy, kto choć raz był w szpitalu, ośrodku zdrowia, aptece lub innym punkcie medycznym, mógł być świadkiem tego, że personel wcale nie musi przypominać aniołów odzianych w białe szaty. Faktem jest, że biel jest oznaką sterylności i to głównie dlatego jeszcze do niedawna tylko takie fartuchy nosili lekarze. Trendy się jednak zmieniają — dąży się do tego, by zapewnić pracownikom wysoki komfort pracy, a pacjentom poprawić nastrój w często ciężkich dla nich momentach. Właśnie dlatego zdecydowano o wprowadzeniu różnych wzorów i kolorów fartuchów.

czytaj całość »
Odzież medyczna — czy jest ona obowiązkowa? 0

Kiedy udajemy się do szpitala, ośrodka zdrowia czy apteki, raczej nie zdarzy nam się spotkać pracowników ubranych niczym protagonista serialu Dr House. Sportowy, luźny outfit jest niedopuszczalny przez polskie prawo. Nie bez powodu. Wymogiem jest korzystanie z odzieży medycznej, która co ciekawe — znana była już w starożytności. Fakt faktem nie była ona wówczas dopracowana do takiego stopnia, jak ma to miejsce dzisiaj, lecz mimo to dla Greków stanowiła pewnego rodzaju wyróżnienie.

czytaj całość »
Kolorowa odzież medyczna 0
Kolorowa odzież medyczna

KOLOROWA ODZIEŻ MEDYCZNA

 

Modern Company rozumie zapotrzebowanie na wysokiej jakości ubrania medyczne. Dlatego oferujemy naszym klientom różne kolory i różnokolorwe propozycje uniformów medycznych. Zamawiając u nas niezbędną odzież medyczną, możesz mieć pewność, że otrzymasz tylko najlepszy zestaw. Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pacjentów, a także społeczeństwa, zależy od czystych, sterylnych strojów medycznych. Nasz proces zamawiania jest łatwy, a nasi eksperci są gotowi pomóc Ci zakupić odpowiedni komplet medyczny. Już dziś pomożemy Ci spełnić Twoje potrzeby.

czytaj całość »
Odzież dla kucharzy 0
Odzież dla kucharzy

Kupowanie odzieży szefa kuchni może być polem minowym różnych stylów, kolorów i zastosowań. Im większy wybór, tym więcej pytań. Na przykład, co będzie najlepiej wyglądać w moim lokalu? Czy potrzebuję dwurzędowych kurtek lub fartucha na szelkach? A jaka jest różnica między czapką trilby a czapką szefa kuchni?

W tym kompletnym przewodniku po zakupach będziemy odkrywać skomplikowany labirynt wszystkich ubrań szefa kuchni, umożliwiając wybór najlepszej opcji dla Twojego lokalu. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nowoczesnej kawiarni, czy wiodącej restauracji z wyśmienitą kuchnią, ten przewodnik ułatwi Ci całą podróż! 

czytaj całość »
Bluza medyczna damska scrubs z lamówka - FILM 0
Bluza medyczna damska scrubs z lamówka

Bluza medyczna  jednokolorowa z lamówką

Bluza medyczna została wykonana z najwyższą starannością i estetyką, dzięki czemu zyskała grono wielbicielek. Ten model jest bardzo praktyczny - w pojemnych kieszeniach pomieścisz wszystkie swoje niezbędne drobiazgi, które zawsze będziesz mieć pod ręką. Do uszycia tej bluzy użyliśmy wytrzymałej tkaniny dedykowanej do produkcji odzieży medycznej, gwarantując wytrzymałość oraz wygodę. Nasz fartuszek medyczny w połączeniu z szeroka gamą spodni medycznych tworzy estetyczny uniform medyczny.

czytaj całość »
Joggery medyczne elastyczne - FILM 0
Joggery medyczne elastyczne

 

Joggery medyczne  elastyczne - premium

Joggery medyczne damskie to spodnie must-have dla każdej kobiety, która pragnie ubierać się w zgodzie z najnowszymi trendami.

Joggery damskie mogą mieć zastosowanie  wielu dziedzinach zawodowych.

ZOBACZ VIDEO

 

 


czytaj całość »
Hurtownia odzieży medycznej, gastronomicznej 0
Hurtownia odzieży medyczne, gastronomicznej

Hurtownia i sklep z odzieżą medyczną, odzieżą gastronomiczną

 

Ofertą naszej firmy jest szeroko pojęta odzież zawodowa specjalistyczna,  która adresowana jest do przedsiębiorców o profilu medycznym,
firm z branży gastronomicznej, zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych  , przedszkoli, szkół, zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, firm z branży HORECA,
ale kupować u nas mogą również osoby indywidualne.

czytaj całość »
Zawód - pielęgniarka 0
Zawód - pielęgniarka

Jak ubierają się pielęgniarki?

W większości szpitali zazwyczaj króluje kolor biały, dlaczego? Na przestrzeni lat większość pracowników w szpitalu nosiło biały kolor ubrań ze względu na to, że kojarzył się on najbardziej ze szpitalem, chorobami oraz cierpieniem. Jednakże od kilku lat pracownicy medyczni, lekarze czy pielęgniarki zaczęli nosić bardziej kolorowe i weselsze ubrania przez co biel nie w każdym szpitalu na ten moment góruje. Pielęgniarki najczęściej ubrane są w bluzy medyczne z lamówkami różnych kolorów bądź wzorków oraz w  spodnie(cygaretki) bądź też w jakieś komplety czy zestawy.

czytaj całość »
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl