Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Wzorzyste zapaski i fartuchy kucharskie

0

Jak ważny jest ubiór, powinien wiedzieć każdy, komu zależy na pozytywnej opinii otoczenia. Zarówno na co dzień, jak i w miejscu pracy odzież spełnia bardzo istotną rolę w wyrażaniu nie tylko swojego charakteru, lecz także w wywoływaniu pozytywnych emocji oraz skojarzeń. Z tego też powodu warto zdecydować się na elementy stroju z różnymi, ciekawymi motywami. Nie inaczej jest w przypadku odzieży gastronomicznej. Doskonałym przykładem są ozdobne kucharskie zapaski oraz fartuchy w różnokolorowe wzory. Gdzie można je z powodzeniem wykorzystać?

Czy to dobry pomysł?

Jak cię widzą, tak cię piszą – powiedzenie to jest nadal aktualne i powoduje, że wiele osób pracujących w gastronomii szczególnie dba o swój strój w pracy. W ten sposób chcą być oni korzystnie odbierani nie tylko przez współpracowników, lecz również przez gości, z którymi mają w ciągu dnia styczność. Daje to takiej osobie m.in. więcej pewności siebie, co w kontakcie z drugim człowiekiem jest niezwykle ważne. Czy stosowanie wzorzystych zapasek oraz fartuchów nie jest jednak przesadą? W końcu restauracje są zazwyczaj kojarzone z wysokim standardem obsługi oraz szeroko pojętą elegancją. Można jednak wprowadzić nieco więcej swobody w ramach dress code’u, aczkolwiek pozostając nadal w dobrym guście.

Ubiór a charakter lokalu

Aby spożyć dobre jedzenie nie trzeba udawać się do renomowanej restauracji – można sprawdzić także lokalne miejsca i zajazdy serwujące tradycyjne potrawy i swojskie dania. Należy pamiętać, że w tego typu lokalach nie będziemy mieć do czynienia z kelnerem pod krawatem czy z kucharzem ubranym w elegancki uniform. Dlatego też w takich miejscach często można spotkać się z mniej formalną odzieżą, czego dobrym przykładem są kolorowe fartuchy czy zapaski.

Wśród wielu rodzajów wzorzystych fartuchów warto zwrócić uwagę na te z folklorystycznymi, roślinnymi motywami, które mogą nawiązywać do charakteru konkretnego lokalu. Fartuszek można dobrać nie tylko pod względem samego wzoru, lecz także dominującego koloru. Oprócz tego doskonałym pomysłem na wykorzystanie uroku takich fartuchów i zapasek jest zamówienie tego typu odzieży ochronnej np. dla kół gospodyń wiejskich. W lokalnych restauracjach liczy się nie tylko prostota, lecz także swobodna i pozytywna atmosfera. Zakładając takie fartuszki, pokazujemy światu, że naturalność jest dla nas najważniejsza. Wzorzyste zapaski oraz fartuszki świetnie oddadzą charakter również wszelkiego rodzaju wydarzeń regionalnych – dożynek, festynów czy różnego rodzaju targów żywności.

Poza wspomnianymi wcześniej motywami warto również zwrócić uwagę na fartuszki w dziecięce desenie. Na takie wzory najlepiej zdecydować się w lokalu bądź na stoisku gastronomicznym, którego częstymi gośćmi są właśnie najmłodsi. Chociażby estetyczny fartuch z Myszką Mickey doskonale nada się na festyny z okazji Dnia Dziecka, a także w punktach gastronomicznych, np. w parkach rozrywki lub na szkolnych stołówkach.

Oprócz wzorów, które nawiązują do ludowych czy bajkowych klimatów, warto również zwrócić uwagę na odzież gastronomiczną z innymi motywami. Fartuchy czy zapaski można dobrać nawet do wystroju wnętrza naszego lokalu. W restauracji jest mnóstwo roślin? Wtedy sprawdzą się efektowne fartuchy w piękne, zielone liście. Nadmorski lokal specjalizujący się w serwowaniu potraw z ryb – tutaj idealnie pasować będą eleganckie, a równocześnie proste fartuszki w kotwice i żaglowce. Wszystko zależy od wyobraźni oraz dobrego pomysłu.

Co ciekawe, czasem wzorzyste ubranie może również pomóc w inny sposób. Wiadomo, że w kuchni bardzo łatwo o zanieczyszczenia, jednakże na jednokolorowych uniformach plamy są bardziej zauważalne. Pomimo że na pewno każdy profesjonalista stara się zanadto nie ubrudzić, to jest to normalna rzecz w pracy w gastronomii. Wzorzyste fartuchy i zapaski powodują, że drobne zabrudzenia nie będą aż tak widoczne, co da czas na zorganizowanie czystej odzieży, nadal wyglądając profesjonalnie i pozwalając tym samym zachować wysokie standardy pracy.

Wielu właścicieli lokali gastronomicznych zastanawia się często, w jaki sposób mogą zachęcić klientów do zaglądania do ich restauracji. Oczywiście największą rolę pełnią jakość potraw, smak oraz cena, jednakże pozostałe czynniki mogą przesuwać szalę w kierunku lepszego nastawienia i zwiększenia liczby klientów. To m.in. obsługa klienta oraz ciekawy ubiór właśnie mogą decydować o tym, że wyprzedzi się konkurencję, a tej na rynku jest niemało.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium