Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Jak powinien ubrać się fizjoterapeuta?

0
Jak powinien ubrać się fizjoterapeuta?

Zawód fizjoterapeuty to niewątpliwie ciężki kawałek chleba. Od pracujących w tej profesji specjalistów wymaga się nie tylko rozległej wiedzy na temat ludzkiego ciała, ale też sprawności fizycznej oraz odpowiedniego podejścia do pacjentów i umiejętności interpersonalnych. W końcu zdecydowaną większość spędzanego w pracy czasu fizjoterapeuta poświęca bezpośrednim kontaktom z innymi osobami. Tego typu fachowcy muszą wykazywać się także anielską cierpliwością – rehabilitacja to trudny i zazwyczaj niezwykle bolesny proces, do którego część pacjentów może podchodzić z niechęcią. Czy specjalista zajmujący się m.in. przywracaniem pacjentów do pełnego zdrowia, powinien nosić specjalistyczną odzież medyczną?

Fizjoterapeuta, czyli mniej niż lekarz, więcej niż masażysta

Choć fizjoterapeuci faktycznie nie są lekarzami – do uzyskania tytułu lekarza wymagane jest ukończenie specjalizacji, odbycie stosownych praktyk oraz zdanie egzaminu – to nie powinno się deprecjonować przedstawicieli tej coraz popularniejszej profesji. Fizjoterapeuci to odpowiednio wykształceni fachowcy, którzy uzyskują tytuł specjalisty pierwszego kontaktu. Wykonywanie tej pracy jest uregulowane ustawą o zawodzie fizjoterapeuty z 2015 r. Każdy, kto chciałby w przyszłości pomagać pacjentom po wypadkach, operacjach czy chorującym na wszelkie przypadłości ortopedyczne, musi ukończyć studia magisterskie na kierunku fizjoterapii, a także zdać egzamin przed komisją Centrum Egzaminów Medycznych. Zostanie fizjoterapeutą nie jest więc tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przedstawiciele tej profesji to fachowcy, którzy tak jak lekarze, choć w nieco inny sposób, pomagają wrócić do zdrowia. Właśnie dlatego powinni oni zachowywać w pracy pełen profesjonalizm – również w kwestii doboru odpowiedniej odzieży.

Dlaczego fizjoterapeuta powinien nosić odzież medyczną?

Za wyborem tego typu elementów odzieży przemawia kilka argumentów, począwszy od rodzaju wykorzystanych do ich produkcji materiałów. Komplety medyczne wykonane są zazwyczaj z mieszanki bawełny z poliestrem, dzięki czemu są odpowiednio elastyczne, a przy tym odporne na zagniecenia. Odzież ta charakteryzuje się także wyjątkową wytrzymałością, a do tego jest łatwa do wyczyszczenia. Ta ostatnia zaleta ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że fizjoterapeuci pracują bezpośrednio z pacjentami. Medyczne bluzy i żakiety cechują się też wyjątkowo praktycznym krojem, który zapewnia wygodę i pełną swobodę. Oczywiście nawet one muszą być odpowiednio dobrane – obcisłe elementy odzieży krępują ruchy i powodują bolesne otarcia. Nie powinno się zapominać także o tym, że tego typu odzież wygląda profesjonalnie. Fizjoterapeci często pracują z wszelkiego rodzaju sportowcami i wydawać by się mogło, że lekkie, utrzymane w sportowym stylu komplety dresowe, mogą być dobrym wyborem dla przedstawicieli tej profesji. Korzystanie z tego typu rozwiązania świadczy jednak o mało profesjonalnym podejściu do wykonywanej pracy. Strój składający się m.in. z szerokich bawełnianych spodni i dresowej bluzy zapewni może odpowiednią swobodę ruchów i wygodę, z pewnością nie pomoże jednak w budowaniu wizerunku. Fizjoterapeuci są specjalistami, którzy powinni zachować pełen profesjonalizm w każdym aspekcie wykonywanej pracy, również w kwestii własnej prezencji. Oczywiście noszone przez nich żakiety czy spodnie nie muszą być utrzymane w jednakowej kolorystyce. Damska lub męska odzież medyczna dostępna jest w najróżniejszych barwach, dzięki którym można dopasować strój do własnych preferencji. Przyodziać się można także we wzorzyste żakiety z postaciami z kreskówek bądź zwierzętami, które z pewnością będą doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów pracujących z dziećmi.

Bycie fizjoterapeutą wiąże się z ogromną odpowiedzialnością – często to od przedstawicieli tego zawodu zależy powrót do pełnego zdrowia po odniesionej kontuzji czy wypadku. Jest to również profesja niezwykle wymagająca. W końcu fizjoterapeuta musi choćby prostować kończyny, wykonywać masaże czy pomagać pacjentowi w wykonywaniu ćwiczeń. Bawełniana odzież medyczna z domieszką poliestru ułatwi wykonującym tę ciężką pracę osobom zachowanie pełnego profesjonalizmu. To praktyczny wybór, który sprawdzi się w przypadku każdego specjalisty!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium