Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Ubiór pracownika SPA & Wellness

0
Ubiór pracownika SPA & Wellness

Podczas pobytu w różnego rodzaju ośrodkach wypoczynkowych spotyka się wielu profesjonalistów, pełniących różnorodne funkcje. To m.in. masażyści, kosmetyczki czy pozostali specjaliści, których celem jest poprawa wyglądu klientów i zadbanie o ich dobre samopoczucie. Czym wyróżniają się te osoby i dlaczego ich wygląd ma szczególne znaczenie dla renomy takich miejsc?

Rodzaje SPA

Dla wielu osób może być zadziwiające, że ośrodki oferujące usługi SPA można podzielić ze względu na charakter i zakres działania. Wśród nich wyróżnia się takie specjalizujące się w zabiegach medycznych i te związane z różnymi formami relaksu. Do tych pierwszych można zaliczyć Medical oraz Beauty SPA. W obu można spotkać zarówno kosmetyczki, fizjoterapeutów, jak i chirurgów medycyny estetycznej. Wszyscy Ci specjaliści mają za zadanie poprawić nie tylko wygląd, lecz również zdrowie i sprawność fizyczną klientów przebywających w SPA.

Druga grupa takich ośrodków bardziej skupia się na mniej inwazyjnych zabiegach pielęgnacyjnych, oczyszczających bądź odmładzających. Dodatkowo często można w nich skorzystać z zajęć fitness, jogi czy pilatesu. Ośrodki tego rodzaju to głównie Spa&Wellness, a także miejskie Day SPA. Wersja Business natomiast posiada zazwyczaj możliwość obsługi dużej liczby gości na raz — dlatego często ich oferta skierowana jest do firm czy korporacji, na czas negocjacji biznesowych czy wyjazdów służbowych. Godnym uwagi rodzajem ośrodka jest Resort SPA, który pozwala nie tylko na korzystanie z często bogatej oferty usług pielęgnacyjnych, lecz również rekreacyjnych, związanych bezpośrednio z atrakcyjną turystycznie lokalizacją.

Pracownicy SPA a ich ubiór

Nie od dziś wiadomo, że ubiór w miejscu pracy jest niezwykle istotny. Ze względu na specyfikę miejsc takich jak SPA ma to jeszcze większe znaczenie. Ponieważ pobyt w tego typu ośrodku ma na celu poprawę wyglądu, jego personel również musi prezentować się nienagannie. Co więc zazwyczaj noszą osoby pracujące w takich miejscach?

Zależnie od zakresu oferty ubiór może przybierać różnorodną formę. Najczęściej spotykanym ubiorem są uniformy — komplety składające się z bluzek i spodni. Tego rodzaju ubiór zazwyczaj noszą masażyści lub osoby wykonujące zabiegi wymagające większego zaangażowania ruchowego. Z kolei pracownicy wykorzystujący różne urządzenia oraz aparaturę medyczną z przeznaczeniem do poprawy stanu skóry czy modelowania sylwetki noszą specjalne mundurki, które odznaczają się eleganckim designem. Wnętrza SPA są przestronne, luksusowe, a jednocześnie minimalistyczne. W takich okolicznościach ubrania personelu, w postaci szykownych i schludnych mundurków idealnie komponują się z tak wytwornym otoczeniem.

Zazwyczaj w skład takiego mundurka wchodzą damskie żakiety medyczne oraz spodnie lub spódnice, ponieważ przeważająca część personelu SPA to kobiety. Jeszcze kilkanaście lat temu w każdym tego typu ośrodku można było spotkać kadrę ubraną wyłącznie na biało. Oczywiście sprawiało to wrażenie wysokiej higieny i sterylności, jednakże dziś nadmiar bieli jest kojarzony z niezbyt przyjemnym pobytem w szpitalu czy badaniami lekarskimi. W SPA również można skorzystać z usług lekarzy medycyny estetycznej, jednakże w nieco innej, zazwyczaj przyjemniejszej formie w postaci zabiegów upiększających.

Aby zapewnić najwyższe standardy pracy, zazwyczaj przeznacza się dla personelu większą liczbę kompletnych uniformów. Zależnie od rodzaju zabiegów stosuje się różne substancje, które mogą łatwo zanieczyścić mundurek. Są to m.in. woski do depilacji, olejki i kremy przeznaczone do masażu, pasty służące do okładów czy żele wspomagające pracę różnego rodzaju głowic, przesuwanych po skórze. Z tego powodu komplety odzieży używanej przez pracowników takich ośrodków muszą być odporne na zabrudzenia i pozwalające na łatwe czyszczenie. Proporcja bawełny i poliestru (odpowiednio 35 i 65%) powoduje, że tkanina, z której wykonane są opisywane ubrania, może być prana w wysokiej temperaturze, a nawet chlorowana bez ryzyka uszkodzenia.

Aby podkreślić wysoki poziom usług oraz prestiż danego miejsca, warto postawić na jednakowe mundurki dla całego personelu. Zachowane wysokie standardy wyglądu przyczyniają się bowiem do pozytywnych opinii klientów. Odpowiednio dobrane uniformy, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także fasonu i stylu będą dodatkową wizytówką odwiedzanych ośrodków SPA. Przyjemne odczucia, nie tylko związane z samym miejscem oraz z zabiegami, lecz również z pozytywną aparycją pracowników spowodują, że będzie chciało wracać się do tych miejsc wielokrotnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium