Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sukces firmy wisi na włosku? — zainwestuj w fartuch fryzjerski!

0
Sukces firmy wisi na włosku? — zainwestuj w fartuch fryzjerski!

Jesteś fryzjerem z doskonałymi umiejętnościami, talentem oraz niesamowitą wizją twórczą? Z pewnością nie brakuje Ci też ambicji, dokładności i komunikatywności. W końcu to cechy profesjonalnego fryzjera, który na pewno będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Mimo to, mało osób odwiedza Twój salon. Dlaczego? Jesteś o mały włos od sukcesu! Klucz do niego leży bowiem nie tylko w zdolnościach fryzjera, ale też we wrażeniu, jakie wywołuje — mowa tu o efekcie wizualnym, czyli wyposażeniu salonu, a także profesjonalnym stroju roboczym. Dzisiaj przyjrzymy się temu drugiemu.

Fartuch fryzjerski — dlaczego ma tak istotny wpływ na efekt wizualny?

Strój roboczy, czyli fartuch fryzjerski, to teoretycznie — według niektórych osób — zbędny element garderoby. Wielu z nich myśli bowiem, że ryzyko zabrudzenia codziennych ubrań jest bardzo niskie, a niewielkie plamy można z łatwością usunąć. Ostatecznie ubierają oni odzież, którą w razie potrzeby będą mogli wyrzucić. Tobie pewnie też nie raz takie myśli przeszły przez głowę — w końcu, po co wydawać, skoro można oszczędzać? W praktyce zastosowanie profesjonalnych ubrań, w tym właśnie fartucha fryzjerskiego, jest jednak nieco inne i to właśnie one w dużym stopniu warunkują to, ile osób trafi do Twojego salonu, a ilu z nich przejdzie obok. Dlaczego tak jest?

Ocena salonu fryzjerskiego zależy od dwóch czynników: pierwszy z nich to odczucia innych osób — tj. polecenia znajomych, opinie czy komentarze w Internecie — drugi natomiast to własne doświadczenia, czyli odbyte wizyty, a także wrażenie, jakie wywarł na nas salon również pod kątem wizualnym. Składa się na niego wystrój salonu fryzjerskiego, aparycja fryzjera, a także jego strój roboczy. Właśnie dlatego warto postawić na fartuch fryzjerski — potencjalni klienci, kiedy zobaczą fryzjera w specjalistycznym stroju roboczym, będą mieli poczucie, że mają do czynienia z profesjonalistą. Tu nasuwa się kolejne z pytań: dlaczego?

Praktyczne zastosowanie fartucha fryzjerskiego

Fartuch kojarzy się klientom z profesjonalizmem z dwóch powodów — jednym z nich jest znajomość zasad BHP, z kolei drugim zwyczajnie atrakcyjny, oryginalny wygląd. Na początku przyjrzymy się temu pierwszemu.

Fryzjer każdego dnia ma do czynienia ze środkami chemicznymi, farbami i różnego typu roztworami. Jeśli ma świadomość, jakie zagrożenia płyną z ciągłego kontaktu z tego typu substancjami — powinien o siebie prawidłowo zadbać i się zabezpieczyć. Fartuch fryzjerski jest wodoodporny, wytrzymały, a do tego łatwy w czyszczeniu. W razie potrzeby można go zdjąć i wymienić na inny, kiedy ten zabrudzony miał kontakt ze szkodliwymi substancjami. Podświadomie klienci zwracają uwagę na to, że jeśli fryzjer potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo — to także zapewni je im.

Jeśli natomiast chodzi o atrakcyjność, to tu także główną rolę odgrywa podświadomość. Fartuch fryzjerki, który ma ciekawie zaprojektowane logo lub inną grafikę — dopasowaną do kolorystyki wnętrza lokalu — automatycznie zostanie zauważony przez klienta, a sam fryzjer będzie wyróżniony spośród innych. To spora przewaga nad konkurencją, gdyż wyłącznie profesjonalne lokale decydują się na personalizowane fartuchy fryzjerskie.

Jak można więc zauważyć, niby jest to zwykły fartuch fryzjerski, który dla wielu nie ma większego znaczenia — lecz dla profesjonalistów będzie on szansą na dotarcie do wymagających klientów, którzy oczekują od swojego fryzjera czegoś więcej niż tradycyjnego strzyżenia. Fartuch poprzez swój oryginalny, atrakcyjny wygląd podkreśli umiejętności fryzjera i wzbudzi zainteresowanie przechodniów. Salon, w którym pracownicy posiadają taki strój roboczy, będzie też prezentował się znacznie lepiej na zdjęciach promocyjnych. Warto więc w niego zainwestować — jest on niedrogi, a z pewnością przyda się nie tylko po to, by zachęcić klientów do skorzystania z usług, ale też, by zapewnić ochronę fryzjerowi podczas jego pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium