Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Nauka kosmetologii – co warto wiedzieć?

0
Nauka kosmetologii – co warto wiedzieć?

Usługi kosmetyczne cieszą się nieustającą popularnością – popyt na piękno jest w końcu ponadczasowy, a zdrowa cera czy starannie wykonany makijaż bezpośrednio wpływają na naszą prezencję. Z tego też powodu kariera w branży beauty jest dla wielu młodych osób atrakcyjną ścieżką rozwoju. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, jak wymagający potrafi być zawód kosmetyczki. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawową wiedzę na temat tego fachu – co warto wiedzieć, nim rozpoczniemy swoją przygodę w branży?

Kosmetyka a medycyna estetyczna

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że kosmetyka i medycyna estetyczna to dwie różne kwestie. Przedstawiciele tego pierwszego fachu mogą podjąć zatrudnienie w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, hotelowych punktach SPA & Wellness, a także wszelkich innych punktach oferujących zabiegi pielęgnacyjne. Od osób pracujących w tym zawodzie wymaga się znajomości podstaw dermatologii i fizjologii. Kosmetyczka nie musi ukończyć studiów kierunkowych – wystarczy szkoła średnia lub policealna o odpowiednim profilu tudzież ukończenie odpowiednich kursów. Inaczej ma się sprawa w przypadku pracownika zajmującego się medycyną estetyczną, który, aby móc pracować w swoim fachu, musi najpierw uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu lekarskiego. Lekarz tego typu zajmuje się bowiem skomplikowanymi zabiegami, takimi jak usuwanie znamion i blizn, modelowanie oraz powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek, eliminowanie rozstępów czy mezoterapia. Praca w tym zawodzie wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności, ale też odpowiedzialności.

Czego wymaga się od kosmetyczki?

Kosmetyczka – przede wszystkim – powinna być profesjonalistką, która jak nikt zna się na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych. Pracodawcy zazwyczaj decydują się na zatrudnienie osób, które mogą pochwalić się pokaźną liczbą zdobytych certyfikatów i zaświadczeń. Istotna oczywiście jest także praktyka. Ponadto jednak, w zawodzie tego typu liczy się chęć ciągłego zdobywania nowej wiedzy, ponieważ zarówno wykorzystywana w kosmetyce technologia, jak i stosowane w zabiegach preparaty są bezustannie ulepszane. Zdecydowanie warto interesować się branżą i znać jej nowinki. Na sam koniec należy wspomnieć także o odpowiednim podejściu. Kosmetyczka pracuje z ludźmi, dlatego musi to być osoba kontaktowa, najlepiej uśmiechnięta oraz uprzejma, a ponadto wzbudzająca zaufanie i wykazująca się cierpliwością. Oczywiście od osoby zajmującej się wizażem wymaga się także poczucia estetyki i zdolności manualnych.

Liczy się profesjonalizm

Zdarza się, że kosmetyczki wykonują swoją pracę poza salonem, świadcząc usługi w domu klientki (np. wykonywanie makijażu okazjonalnego). W związku z tym nie mogą one zapominać o tym, jak ważne jest noszenie odzieży dla kosmetyczek. Jej brak to ogromny błąd, ponieważ klienci gabinetów urody oczekują od obsługujących ich fachowców jak najbardziej profesjonalnego podejścia. Włożenie żakietu medycznego, nawet jeśli nie zyskaliśmy odpowiednich uprawnień, pozwoli zyskać w oczach klienta. Co więcej, to także wyjątkowo praktyczny i wygodny typ odzieży, który świetnie nadaje się do pracy we wszelkiego typu gabinetach urody i salonach kosmetycznych. Odzież dla kosmetyczek, w tym fartuchy czy żakiety, zapewnia doskonałą swobodę ruchów, a ponadto chroni noszoną pod nimi odzież przed kontaktem z używanymi podczas zabiegów substancjami. To świetny wybór dla każdej pracującej w tym fachu osoby.

Zawód kosmetyczki to niełatwa, wymagająca ciągłej gotowości do nauki oraz cierpliwości i profesjonalizmu praca. Z pewnością jest to jednak satysfakcjonujący fach, a jego przedstawiciele nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Warto jednak pamiętać, że gdy już podejmiemy się tego interesującego zawodu, powinniśmy postawić na profesjonalizm. Na uwadze zatem trzeba mieć inwestycję w odzież dla kosmetyczek, która pozwoli nam zbudować odpowiedni wizerunek. Wszystkim osobom aspirującym do roli kosmetyczki życzymy powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium