Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Jaki fartuch laboratoryjny dla studentów

0
Jaki fartuch laboratoryjny dla studentów?

Fartuch laboratoryjny medyczny dla studentów

Studia medyczne postrzegane są jako jeden z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszy kierunek jaki można wybrać ze wszystkich ścieżek edukacji. Z drugiej strony perspektywa pracy w zawodzie, który niesie za sobą ogromną wartość, jaką jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, wynagradza wszystkie trudności.

Kiedy rozpoczniemy studia bardzo szybko dowiemy się że podstawowym elementem odzieży roboczej studenta medycyny jest biały fartuch medyczny, wymagany na zajęciach z anatomii, chemii i biologii. To najbardziej charakterystyczna część ubioru lekarza - symbol profesjonalizmu, prestiżu i higieny. Asystenci na pewno będą zwracać uwagę czy fartuchy studentów są schludne i wyprasowane. Warto zaopatrzyć się w dwa fartuchy medyczne, żeby się nie martwić czy fartuch zdąży wyschnąć na następne zajęcia.

Fartuch laboratoryjny powinien być biały i posiadać długie rękawy oraz zapięcie które może być na guziki lub na napy. Najpopularniejsze są modele zapinane na guziki, chociaż warto również zwrócić uwagę na zapięcie na napy, które gwarantuje większą wygodę i łatwość przy zakładaniu. Niektóre uczelnie wciąż wymagają, aby na zajęcia z anatomii nosić klasyczny fartuch wiązany z tyłu (zwany fartuchem prosektoryjnym) Do fartucha będziemy potrzebować okularów anty odpryskowych których zadaniem jest zabezpieczenie oczu studenta przed rozbryzgiem np. cieczy podczas ćwiczeń - takze dostępnych w naszym sklepie internetowym

Zestaw laboratoryjny dla studentafartuch labrotoryjny na guziki

Fartuch medyczny – kluczowe czynniki doboru

Fartuch medyczny ma przede wszystkim skutecznie zapobiegać przenoszeniu na ubraniu bakterii z ośrodka czy szpitala na zewnątrz, jak i wnoszeniu ich do placówki medycznej z zewnątrz. Stanowi także ochronę ubioru lekarza przed poplamieniem płynami ustrojowymi czy substancjami chemicznymi, z którymi personel medyczny ma kontakt na co dzień. Aby fartuch medyczny dobrze pełnił swoją funkcję i jednocześnie zapewnił lekarzowi profesjonalny wygląd, trzeba zwrócić uwagę na trzy ważne czynniki.

  1. TKANINA – warto wybrać fartuch medyczny wykonany z materiałów wytrzymałych, które można prać w wysokich temperaturach bez uszkodzenia ich struktury. Dzięki temu łatwiej utrzymać fartuch w czystości i zapewnić sobie schludny i profesjonalny wygląd. Kluczowe znaczenie ma także przewiewność materiału. Oddychająca tkanina skutecznie odprowadzi pot i zapewni lekarzowi odpowiedni komfort w pracy.
  2. ROZMIAR – wykonywanie obowiązków lekarza to ciągła praca z pacjentem, dlatego bardzo ważne jest to, by fartuch medyczny był odpowiednio dopasowany do budowy ciała lekarza. Zbyt ciasny może krępować ruchy i sprawiać, że trudno będzie w pełni skupić się na swoich obowiązkach. Z kolei noszenie zbyt dużego fartucha medycznego odbędzie się kosztem atrakcyjnego wyglądu. Szukając właściwego rozmiaru dla siebie najlepiej sprawdzać parametry podane w tabelach rozmiarów, ponieważ poszczególne modele fartuchów mogą różnić się od siebie w zależności od producenta.
  3. KRÓJ – fartuchy medyczne różnią się między sobą długością, a także wykończeniem kołnierza oraz liczbą i miejscem wszycia kieszeni. Każdy może więc dobrać odpowiedni krój dla siebie. Wygodne i praktyczne są fartuchy medyczne z rozcięciami po bokach. Ułatwiają one sięganie do kieszeni spodni bez konieczności podwijania fartucha. W przypadku kobiet popularnym rozwiązaniem są fartuchy wcięte w talii, które sprawiają, że sylwetka wydaje się smuklejsza.

Fartuch medyczny w białym kolorze – dlaczego jest tak popularny?

Fartuchy medyczne noszą lekarze, laboranci, farmaceuci oraz studenci kierunków medycznych w trakcie praktyk lekarskich czy zajęć na uczelni. Nieśmiertelnym rozwiązaniem są fartuchy w białym kolorze. Najważniejsze cechy, które decydują o popularności białego fartucha przedstawia poniższa grafika.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium