Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Jak powinien ubierać się weterynarz?

0
Jak powinien ubierać się weterynarz?

Dbanie o zdrowie naszych ukochanych zwierzęcych towarzyszy to trudna, wymagająca wielu poświęceń praca. Weterynarze muszą cechować się nie tylko ogromną wiedzą, ale też odpowiednim podejściem do zwierząt i cierpliwością. Niestety, leczone zwierzaki zazwyczaj utrudniają specjaliście pracę. Pieski i kotki, choć przeważnie słodkie i potulne, pod wpływem strachu mogą diametralnie zmienić swoje zachowanie. Równie problematyczne może być leczenie zwierząt hodowlanych. Praca w terenie wiąże się z koniecznością dotarcia do chorych zwierząt, co może oznaczać chociażby konieczność odwiedzenia niekoniecznie czystych pomieszczeń gospodarczych. Czy wobec tego weterynarze powinni nosić odzież specjalistyczną?

Charakterystyka weterynaryjnej odzieży

Weterynarzy, zwłaszcza tych świadczących usługi na prowincjach, często traktuje się nieco inaczej niż lekarzy pracujących z ludźmi. Nie powinno się jednak zapominać o tym, że przedstawiciele weterynaryjnego fachu również są wykształconymi profesjonalistami. Pracownicy klinik dla zwierząt, tak samo jak specjaliści zatrudnieni w szpitalach czy przychodniach, powinni sprawiać odpowiednie wrażenie na klientach – oczywiście w tym przypadku będą to właściciele zwierzaków. Odpowiednio dobrana, poliestrowa lub bawełniana odzież medyczna z pewnością pomoże zyskać w ich oczach.

Oczywiście fartuchy czy bluzy medyczne nosi się nie tylko ze względu na ich estetykę, ale przede wszystkim z powodu ich praktycznych właściwości. Odzież tego typu została w końcu zaprojektowana po to, by służyć praktykom wszelkiego rodzaju medycyny, nie tylko internistom czy chirurgom, ale też kosmetologom, fizjoterapeutom, farmaceutom czy właśnie weterynarzom. Przede wszystkim – odzież medyczna chroni przed zakażeniami, bakteriami czy wirusami, przenoszonymi tak przez ludzi, jak i przez zwierzęta. Odpowiednie bluzy, fartuchy bądź żakiety pomagają również zachować higienę pracy. Są antystatyczne i cechują się wysoką odpornością na zabrudzenia, dzięki czemu bardzo łatwo usunąć z nich chociażby sierść czy futro. Dobrym wyborem są ubrania medyczne wykonane z bawełny lub poliestru. Materiały te charakteryzują się odpowiednią elastycznością i wytrzymałością, a do tego doskonale znoszą pranie w wysokich temperaturach, co sprawia, że nietrudno zadbać o ich sterylność. Warto także dodać, że odzież medyczna zapewnia wyjątkową swobodę ruchów, co ułatwia pracę z wierzgającymi i wyrywającymi się czworonożnymi przyjaciółmi.

Weterynarze, niestety, narażeni są na styczność z niebezpiecznymi substancjami. Stosowane środki lecznicze mogą podrażniać skórę bądź powodować inne niepożądane efekty. Zagrożenie niesie ze sobą także kontakt z krwią bądź śliną leczonych zwierząt. Nie zapominajmy o tym, że praca weterynarza nie ogranicza się do podawania podopiecznym lekarstw – często koniecznością jest przeprowadzenie operacji na pacjencie. Z tego też powodu największe znaczenie podczas doboru odpowiedniej dla weterynarza odzieży mają dwa czynniki – to, jaką zapewnia ona ochronę przed niebezpiecznymi substancjami oraz to, jak łatwo się ją czyści. Specjalistyczna odzież medyczna gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo, a do tego nietrudno utrzymać ją w czystości. W połączeniu z fartuchami czy żakietami korzysta się także z antyseptycznych rękawiczek, maseczek oraz czepków, które gwarantują dodatkową ochronę przed wszelkiego rodzaju bakteriami bądź wirusami.

Praca wykonywana przez weterynarzy jest niezwykle odpowiedzialna i trudna. Z tego też powodu operujący w tym fachu specjaliści nie mogą pozwolić sobie na wszelakie niedogodności – odzież medyczna zapewni każdemu pracującemu ze zwierzętami lekarzowi odpowiednią wygodę i komfort, w połączeniu z wyjątkową estetyką i higieną. Fartuchy bądź bluzy medyczne to doskonałe rozwiązanie, które świadczy o pełnym profesjonalizmie korzystających z nich weterynarzy. Odzież tego typu można nosić tak w gabinecie, jak i podczas pracy w terenie – to obowiązkowy wybór dla każdego lekarza dla zwierząt.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium