Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Uniformy dla kosmetyczek, fryzjerów salonów SPA

0
Uniformy dla kosmetyczek, fryzjerów salonów SPA

Jak powinna wyglądać odzież robocza pracowników salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz SPA?

Wygląd zarówno kosmetyczki, jak i fryzjerki czy fryzjera, stanowi swojego rodzaju wizytówkę firmy. Pracownicy, właściciele perfumerii czy drogerii, swoim wyglądem powinni prezentować się perfekcyjnie dla swoich klientów, bo przecież sprzedają w pewnym sensie piękno, a właściwie jego obietnicę. Dlatego też ich wygląd powinien być adekwatny do charakteru wykonywanej pracy.

Żakiet kometyczki, fyzjerki, medyczny

 

Dlaczego tak ważny jest wygląd kosmetyczki czy fryzjera?

 

Idąc do salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego oczekujemy aby pracujący tam ludzie wykonali dla nas usługę, która ma zadbać o nasz  wizerunek, a czasem ten wizerunek wręcz stworzyć, więc aby zdobyć nasze zaufanie w pierwszym kontakcie muszą zadbać o to aby sami wyglądali perfekcyjnie, schludnie. Wtedy właśnie ubranie służbowe lub jak co niektórzy je nazywają uniform roboczy musi być przede wszystkim krótko mówiąc dobrze dopasowany, nawiązujący do kolorystyki stosowanej w firmie ale także wygodny. Ważne są także takie detale jak fryzura – szczególnie w przypadku fryzjerów, ale i buty czy dodatki, których im mniej, tym lepiej.

Odzież przeznaczona do pracy to więcej niż sama higiena. Zdarza się, że niektóre kosmetyczki czy fryzjerki odrzucają odzież ochronną, bo za bardziej nowoczesne uważają noszenie zwykłych ubrań. Klientki jednak widzą to inaczej. Im lepszy salon czy gabinet, tym oczekują większego profesjonalizmu, z którym nieodmiennie kojarzy się służbowy uniform.

Biały fartuch czy kolorowa tunika?


Kolorowa tunika medyczna

                Kiedy myślicie o stereotypowej pracownicy salonu kosmetycznego, to pewnie przed oczami pojawia się Wam kobieta ubrana cała na biało - w biały fartuch, białe spodnie i białe buty, prawda? Prawie każdy ma takie skojarzenie, bo biały kolor kojarzy się z czystością, sterylnością, higieną i... lekarzem. Wizytę w gabinecie kosmetycznym często traktujemy nie tylko jako formę dbałości o urodę, ale także jak zabieg z pogranicza medycyny.

Jednak ubranie do pracy w salonie kosmetycznym niekoniecznie trzeba traktować jak lekarski kitel. W modzie kosmetycznej jest obecnie duży wybór – od klasyki, przez sportową elegancję, do wygodnych luźnych form.

W ofercie sklepu internetowego ModernBhp.pl każdy pracownik branży kosmetycznej lub fryzjerskiej znajdzie produkt dopasowany dla swojej firmy jak i własnej osoby. Oferujemy nowoczesne, wygodne dostępne w szerokiej gamie kolorów żakiety, sukienki, spódniczki, bluzy, spodnie rurki i nie tylko

W niektórych gabinetach czy salonach dominuje styl sportowy, więc pracownicy ubrani są np. w koszulki, koszulki polo, spodnie. U nas też te produkty znajdziecie

Od kilku lat obserwujemy zainteresowanie odzieżą kosmetyczną i fryzjerską w innych kolorach niż biały. Modny jest różowy, błękitny, jasnozielony, a jeśli już biały, to musi być przełamany elementami czarnymi lub szarymi. Zainteresowaniem cieszą się  także ubrania całe czarne czy granatowe, które wprawdzie efektownie wyglądają, ale nie do końca kojarzą się z profesjonalizmem. Podobnie jak kolory zbyt krzykliwe, jaskrawe, które wprawiają organizm w stan pobudzenia, a przecież klienci salonów kosmetycznych czy SPA przychodzą, aby się zrelaksować.

 

 

Właściwie dobrana odzież jest świetnym narzędziem promocji salonu czy gabinetu. W zależności od charakteru i stylu danego salonu pracownicy mogą być ubrani albo w eleganckie kasaki, czy fartuchy,  albo w schludne koszulki czy tuniki, dobrane kolorystycznie do wystroju wnętrza. Zachęcamy do ozdobienia odzieży haftem z logo, aby klient cały czas miał świadomość tego, gdzie się znajduje i kojarzył logo z salonem.

Profesjonalna kosmetyczka czy fryzjerka zwraca uwagę na szczegóły i wie, że jej wygląd także świadczy o jakości salonu. Odpowiednio dobrana odzież do pracy także motywuje pracowników. Sprawia, że czujemy się dobrze i nie musimy się martwić o to, co założyć do pracy. Także logo wyhaftowane na ubraniu ma pozytywny wpływ na motywację pracowników. Dlaczego? Bo czują się bardziej związani z firmą i godnie ją reprezentują.

Wiarygodność i zaufanie

Drogie kosmetyczki, fryzjerki i fryzjerzy, dbajcie o swój wizerunek! Niezależnie od koloru, rodzaju czy fasonu, pobrudzony uniform wygląda nieprofesjonalnie, dlatego warto mieć zawsze zapas ubrań na zmianę. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium